Witaj Gościu. Zaloguj się lub Zarejestruj
0 Odpowiedzi

Kredyt na wiosnę warto brać z głową

Zapytał/a:   480 wyświetleń pożyczki
Inne tematy i Pytania, Pożyczki pozabankowe - chwilówki

Wiosna sprzyja weekendowym wyjazdom i aktywnemu spędzaniu wolnego czasu. Z raportu Centrum Badania Opinii Publicznej wynika, że 40% Polaków ćwiczy przynajmniej raz w tygodniu. Sport uprawiają przede wszystkim dobrze wykształceni mieszkańcy dużych miast. Realizację sportowych marzeń często wspomagają zastrzykiem dodatkowej gotówki. Dlatego specjaliści w bankach prześcigają się w tworzeniu ofert, które przyciągną potencjalnych klientów. Warto jednak zastanowić się czy wiosenny kredyt bankowy, to rozsądne rozwiązanie.

 

Może zamiast wiązać się z bankiem długofalową umową warto rozważyć wsparcie weekendowego budżetu szybkim zastrzykiem gotówki, wtedy, gdy na prawdę będziemy jej potrzebować. Pozyskanie pieniędzy ze źródeł poza bankowych wiąże się z minimum formalności i szybkim dostępem
do gotówki. Jeżeli okaże się, że do sfinansowania wymarzonych wyjazdu lub sprzętu sportowego brakuje stosunkowo niewielkiej kwoty, warto pomyśleć o takim rozwiązaniu.

 

 - Jesteśmy w stanie bardzo szybko przelać środki na konto klienta, wydanie decyzji pożyczkowej trwa kilkanaście minut, a księgowanie gotówki na rachunku bankowym odbywa się całkowicie online – mówi Katarzyna Davies, dyrektor zarządzający Kreditech Polska.

 

Dzięki temu pożyczki online stały się silną konkurencją dla bankowych kredytów.  Zbudowana na bazie Zaimo.pl, marka Monedo Now oferuje pożyczki na raty do 10 tys. zł. Warunki ich pozyskania są elastyczne. Istnieje możliwość samodzielnego ustalenia wysokości miesięcznej raty. Najmniejsza może wynosić 25 zł, największa 3 333 zł. Po wpisaniu kwoty, następuje przekierowanie do wniosku. Dopiero po przesłaniu formularza, zostaje przygotowana indywidualna oferta, w której znajdują się informacje, dotyczące m.in. czasu spłaty pożyczki. Ofertę Monedo Now uzupełni już niebawem karta przedpłacona, Monedo Pay.

 

 - Nietypowe i innowacyjne rozwiązania to wypełnienie niszy na rynku, który wciąż tradycyjnie podchodzi do sposobu oceny zdolności kredytowej klienta. Banki, biorąc pod uwagę przede wszystkim historię kredytową z biur informacji kredytowych często sprawiają, że wiele osób czuje się pokrzywdzonych, ponieważ nie ma możliwości uzyskania kredytu, mimo, iż byłaby w stanie go spłacić – podkreśla Katarzyna  Davies.

 

Rzeczywiście.  Sytuację finansową osób pożyczających na rozrywkę czy wycieczki można określić, jako dobrą lub bardzo dobrą. Decydują się oni na e-pożyczki, gdyż chwilowo nie posiadają gotówki lub nie chcą naruszać swoich oszczędności. Ich wynagrodzenie jest na tyle duże, że bez większej trudności spłacają zobowiązanie w następnym miesiącu.

 

Źródło: Kreditech