Witaj Gościu. Zaloguj się lub Zarejestruj
0 Odpowiedzi

Blik zamyka trzeci kwartał ze wzrostami i rekordami transakcji

Zapytał/a:   270 wyświetleń blik, zyski
Pozostałe banki

W trzecim kwartale 2017 roku Polacy zrealizowali prawie 8 mln transakcji Blikiem. Najpopularniejszym kanałem pozostają płatności w internecie, których było aż 5,2 mln. Blik zyskał w trzecim kwartale 700 tys. nowych użytkowników.

Blik zamyka trzeci kwartał 2017 roku ze wzrostami i rekordami transakcji ogółem i we wszystkich kanałach. Z 8 mln transakcji najwięcej odnotowano płatności w internecie – 62 proc., czyli 5,2 mln. Blik jest coraz częściej używany do wypłat w bankomatach, które stanowią 27 proc. wszystkich transakcji w kwartale. Polacy wypłacili w ten sposób gotówkę aż 2,2 mln razy. Płatności w terminalach było 490 tys. (6 proc.), a natychmiastowych przelewów na telefon 380 tys. (5 proc.).

– Dane transakcyjne Blika za każdy kolejny kwartał pokazują, jak dynamicznie rośnie popularność płatności mobilnych w Polsce. Jeśli spojrzymy na porównania rok do roku, to wzrosty transakcyjności Blika są wręcz rewolucyjne. W porównaniu do trzeciego kwartału 2016 roku łącznie liczba transakcji wzrosła aż o 258 proc., a w samym kanale internetowym aż o 448 proc. – mówi Dariusz Mazurkiewicz, prezes Polskiego Standardu Płatności, operatora Blika.

Od początku 2017 roku Polacy zrealizowali 21 mln transakcji Blikiem, w tym ponad 13 mln płatności w internecie. Wzrost transakcji Blika łączy się z coraz większą popularnością wśród klientów bankowości mobilnej w Polsce. W trzecim kwartale Blik zdobył 700 tys. nowych użytkowników, transakcyjność systemu wzrosła o 19 proc. w porównaniu do drugiego kwartału 2017 roku.

– 5,2 mln użytkowników w trzecim kwartale to dla nas znak, że idziemy w dobrym kierunku. Coraz więcej sklepów i banków wdraża kolejną innowację Blika, która jest jeszcze wygodniejsza. „Jedno kliknięcie”, czyli One Click Blik jest naszą najszybszą płatnością internetową. Dzięki One Click Blik możemy śmiało mówić, że Blik przyspiesza polski e-commerce – mówi Dariusz Mazurkiewicz.

W trzecim kwartale Polacy wykonywali średnio 91 tys. transakcji Blikiem dziennie. Było to średnio 57 tys. płatności w internecie, 25 tys. transakcji w bankomatach, 5,4 tys. płatności w terminalach płatniczych i 4,2 tys. natychmiastowych przelewów na telefon. Dzienny rekord transakcji Blikiem łącznie wyniósł ponad 112 tys., a w samym internecie aż 77,8 tysięcy.