Witaj Gościu. Zaloguj się lub Zarejestruj
0 Odpowiedzi

Bank BGŻ BNP Paribas udostępnia klientom przelewy natychmiastowe do ZUS i organów administracji skarbowej

Zapytał/a:   303 wyświetleń bank, bgż, przelewy
BGŻ SA

Od 7 sierpnia klienci Banku BGŻ BNP Paribas mogą zlecać przelewy natychmiastowe na rachunki organów skarbowych za pośrednictwem obsługiwanego przez KIR systemu Express Elixir. Oznacza to, że po zleceniu przelewu w systemie bankowości elektronicznej, środki znajdą się na rachunku odpowiedniej instytucji, prowadzonym w Narodowym Banku Polskim, w czasie liczonym w sekundach.

Klienci Banku BGŻ BNP Paribas mieli do tej pory dostęp do przelewów natychmiastowych wykonywanych  na rachunki prowadzone w innych bankach komercyjnych, oferujących Express Elixir. Teraz będą mogli również wykonywać przelewy na rzecz ZUS i innych podmiotów administracji celno-skarbowej. 

- Przystąpienie NBP do systemu Express Elixir ma istotne znaczenie zarówno dla przedsiębiorców, jak i klientów indywidualnych - mówi Grzegorz Leńkowski, dyrektor Linii biznesowej płatności natychmiastowe w KIR. – Udostępnienie przelewów natychmiastowych do instytucji, które obsługuje NBP może być udogodnieniem dla regulujących swoje zobowiązania wobec np. ZUS, KRUS, sądów, urzędów wojewódzkich, a także dla importerów, umożliwiając skrócenie czasu realizacji opłat celnych w ramach procedur celno-podatkowych. Szczególnie w tym ostatnim przypadku uwidacznia się jedna z kluczowych cech płatności natychmiastowych, a mianowicie przyspieszanie obrotu gospodarczego dodaje G. Leńkowski.

Zobacz konto bankowe na polecanekonta.pl

Piotr Marciniak, dyrektor zarządzający Pionu Bankowości Internetowej w Banku BGŻ BNP Paribas dodaje: - Realizacja płatności za pośrednictwem platformy internetowej w Polsce jest już standardem. Wychodzimy naprzeciw naszym klientom, oferując im coraz szerszy dostęp do nowoczesnych technologii i wygodnych usług. Przelewy natychmiastowe do ZUS i organów administracji skarbowej to kolejny etap w optymalizacji usprawnień w obszarze naszej bankowości internetowej.

Jak wynika ze statystyk KIR, przelewy natychmiastowe realizowane za pośrednictwem systemu Express Elixir są rozwiązaniem, po które klienci banków sięgają coraz chętniej. W lipcu br. w systemie rozliczono 376,2 tys. transakcji o wartości 1,38 mld zł. Dla porównania, w lipcu 2016 r. system rozliczył 221,3 tys. komunikatów, których wartość wyniosła 815,2 mln zł. W zestawieniu rocznym oznacza to wzrost liczby rozliczonych komunikatów o 70 proc., a wartości – o 69 proc.