Witaj Gościu. Zaloguj się lub Zarejestruj
0 Odpowiedzi

16% wzrost sprzedaży netto Profi Credit Polska w I półroczu 2016 r.

Zapytał/a:   411 wyświetleń pozabankowe, pożyczki
Pożyczki pozabankowe - chwilówki

W I półroczu 2016 r. Profi Credit Polska, wicelider polskiego rynku pożyczkowego, osiągnął 16 proc. wzrostu wartości sprzedanych pożyczek netto. O 10% spółka rozbudowała bazę klientowską i zapowiada dalsze zwiększanie udziału w rynku szacowanym na 5,2 mld zł.


Polska dywizja międzynarodowej grupy finansowej Profireal Group w ciągu pierwszych 6 miesięcy tego roku umocniła pozycję wicelidera rynku pożyczek pozabankowych. Ich łączna wartość netto wyniosła 139  mln PLN (120 mln PLN w 1H2015), co odpowiadało ponad 34 tys. nowo zawartym umowom (+3% r/r). Jednocześnie o 54% wzrósł kapitał własny spółki, który po 1H2016 r. wynosi 288 mln PLN.

- Naszym celem jest budowa mocnej przewagi konkurencyjnej i długotrwały, stabilny wzrost. Zmiany, jakie wprowadziliśmy w pierwszym półroczu 2016 w ramach naszego modelu biznesowego, skupiły się na dopasowaniu się do nowego środowiska legislacyjnego. Między innymi dzięki temu spółka zwiększyła udział w rynku przejmując portfel klientów konkurencji, która nie udźwignęła nowych obowiązków legislacyjnych i fiskalnych nałożonych na branżę w I kwartale br. – mówi Sławomir Pawlik, dyrektor wykonawczy Profi Credit Polska. – Ponad 17% przyrost złożonych w Profi Credit Polska wniosków o pożyczkę pokazuje, że nasze działania są skuteczne i należy je kontynuować.

Profi Credit Polska w I półroczu br. skoncentrował się na modyfikacji oferty, rozbudowie sieci sprzedaży i zintesyfikowaniu aktywności marketingowych. Uodporniło to spółkę na zmiany w otoczeniu biznesowym, zapewniło jej stabilny wzrost a także stworzyło mocne podstawy do dalszego zwiększania udziału w rynku. Zrealizowane działania zaowocowały m.in. przyrostem bazy klientowskiej o 10%.

- Spółka utrzymała jakość portfela pożyczek przy jednoczesnym wzroście należności odzyskanych. Średnia wysokość pożyczki brutto udzielanej przez Profi Credit Polska wynosi 10 tys. PLN, a średni okres spłaty to 30 miesięcy – dodaje Sławomir Pawlik.

Zgodnie z przyjętą strategią rozwoju, Profi Credit Polska zamierza zwiększać efektywność dostępnych kanałów dystrybucji. Spółka przewiduje konsekwentny i sukcesywny rozwój sieci placówek terenowych (do poziomu ok. 180) oraz zwiększenie  liczby doradców finansowych do ok. 4 tys.

Pierwsze półrocze 2016 r. upłynęło dla branży pod znakiem zmian w ustawach o nadzorze nad rynkiem finansowym i kredycie konsumenckim. Został wprowadzony podatek bankowy oraz składka na Rzecznika Finansowego. Dla firm pożyczkowych oznaczały one zwiększenie obciążeń finansowych i konieczność dostosowania oferty produktowej. W tym czasie z rynku zniknęło 13 pożyczkodawców, a produkty ewaluowały w kierunku pożyczek wysoko kwotowych o dłuższych terminach spłaty. Jednocześnie, m.in. za sprawą programu 500+, poprawiły się dochody gospodarstw domowych. Pożyczkodawcy w większym stopniu zadbali o dobry i bezpieczny portfel klientów, kierując swoją ofertę do osób posiadających możliwość terminowej spłaty zobowiązań. Przełożyło się to na wzrost rynkowego współczynnika odrzuconych wniosków o 9 p.p.